fizjoterapia dzieci

Fizjoterapia
pediatryczna

pomagamy już najmłodszym pacjentom – od 3 miesiąca życia. Fizjoterapia składa się z oceny rozwoju psychomotorycznego , odpowiednich ćwiczeń metoda DNS czyli Dynamicznej Stabilizacji Neuromięśniowej. Metoda wykorzystuje zarówno handling – prowadzenie za pomocą dłoni terapeuty, jak i pozycje ułożeniowe i stymulacje nerwową (podstawy zarówno koncepcji Bobath , jak i terapii Vojty). Sprawdź jak rozwija się Twoje dziecko i wspomóż jego rozwój, tak, by zapobiec w przyszłości wadą postawy.

Masaż Shantala i masaz sensoryczny

korzystnie wpływa na rozwój dziecka, dostarcza bodźców sensorycznych, poprawia więzi między dzieckiem, a rodzicem. W naszym gabinecie nauczymy Cię jak wykonać masaż maluszkowi oraz dostarczymy informacji na temat prawidłowej pielęgnacji.

Gimnastyka korekcyjna

Nasi fizjoterapeuci zdiagnozują czy dziecko ma prawidłową postawę ciała, dobiorą odpowiednie ćwiczenia korekcyjne oraz przeprowadzą indywidualną terapię ruchową. W Zajęciach korzystamy z metody DNS, która poprawia stabilizację nerwowo-mięśniową. Wykorzystuje ona także naturalne, fizjologiczne pozycje ciała z prawidłowego rozwoju ontogenetycznego dziecka.

 

Osteopatia dzieci

Terapia czaszkowo-krzyżowa oraz wisceralna może być stosowana z powodzeniem u dzieci. Jest pomocna przy schorzeniach tj. autyzm, zespół Aspergera, ADHD, kolki, bóle brzucha, refluks, problemy emocjonalne.