Masaże lecznicze szczecin
MASAŻE LECZNICZE SZCZECIN
MASAŻ POWIĘZIOWY (GŁĘBOKI)
Masaż, w którym celem jest przywracanie prawidłowego stanu głębokich warstw mięsni i tkanek łącznych. Efektami masażu głębokiego jest zmniejszenie bólu, większa giętkość i płynność ruchu, przywrócenie prawidłowej postawy ciała.
Masaż ten oddziałuje na tkanki głębiej położone – powięzi, mięśnie poprawiając ich mobilność i rozciągliwość.
Dzięki temu:
-
pozbędziesz się bólów kręgosłupa i stawów
-
zapobiegniesz kontuzjom
-
przeciwdziałasz bólom głowy
-
poprawisz mobilność stawów
MASAŻ MEDICAL ZEN
Masaże lecznicze szczecin – Medical Zen – autorski masaż, w którym łączone są techniki lecznicze i relaksacyjne. Zaczynamy od głębokiego masażu pleców, następnie przechodzimy do płynnych ruchów z masażu hawajskiego oraz mobilizujemy wszystkie stawy technikami osteopatycznymi GOT, co wpływa na wyciszenie układu autonomicznego, który jest nadmiernie pobudzony, poprzez przewlekły stres. Na koniec także masaż głowy i twarzy oraz techniki osteopatii czaszkowo-krzyżowej.
DRENAŻ LIMFATYCZNY
Drenaż limfatyczny jest formą terapii, który ma na celu stymulowanie i poprawienie krążenia płynów w układzie limfatycznym organizmu. Układ limfatyczny odprowadza nadmiar płynów z przestrzeni wokół tkanek i transportuje limfę do węzłów limfatycznych, które go filtrują i usuwają produkty przemiany materii, szkodliwe komórki, bakterie i toksyny.Zabieg drenażu poprawia ogólne samopoczucie, stanowi rewitalizację poporodową oraz bardzo istotne zastosowanie w kosmetyce ciała, m.in. w ramach oczyszczenia i stymulacji skóry oraz w zwalczaniu cellulitu czyli wspomagania procesu odchudzania i ogólnego oczyszczania organizmu z toksyn.
Masaż ten jest wskazany dla osób prowadzących siedzący bądź stojący tryb życia, a w szczególności dla tych, którzy doświadczają opuchlizny nóg.
Korzyści płynące z zabiegu drenażu limfatycznego:
-
likwidacja uczucia ciężkich nóg oraz opuchlizny
-
redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu
-
po zabiegu skóra będzie jędrna, zadbana i wyraźnie zdrowsza
-
odblokuje układ limfatyczny
-
przyspieszy rehabilitację pourazową szczególnie przy problemach z obrzękami
STAROSŁOWIAŃSKI MASAŻ BRZUCHA/ TERAPIA WISCERALNA
Starosłowiański masaż brzucha jest manualną terapią dysfunkcji narządów układu pokarmowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia.Terapia ta pochodzi z medycyny ludowej. Celem masażu brzucha profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej, poprzez rozluźnianie powięzi i mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zwieraczy jamy brzusznej, rozluźnianie napięć pomiędzy narządami, a kręgosłupem oraz poprawa krążenia płynów ustrojowych (krew i limfa). Dzięki czemu poprawia się praca żołądka oraz dwóch gruczołów: wątroby, która wytwarza żółć i trzustki, odpowiedzialnej za wytwarzanie soku trzustkowego, a także pęcherzyka żółciowego, co poprawia jakość. Poprawia się również praca nerek, pęcherza moczowego i organów płciowych: macicy, jajników i gruczołu mlekowego – kobiety oraz prostaty – mężczyźni. Starosłowiański masaż brzucha ma dobroczynny wpływ na komunikację nerwową pomiędzy „mózgiem trzewnym”, a centralnym układem nerwowym.
Terapia jest stosowana jako forma głębokiej profilaktyki zdrowia detoksykująca organizm i zapobiega powstawaniu wielu patologii w okolicy jamy brzusznej (m. in. kamieniom w pęcherzyku żółciowym i nerkach, zapaleniu wyrostka robaczkowego, zespołowi jelita drażliwego). Stosowany podczas choroby wspomaga proces powrotu do zdrowia.
Korzyści z terapii starosłowiańskim masażem brzucha:
– lepsze trawienie
– zniesienie bólów w obrębie kręgosłupa
-poprawa funkcjonowania układu nerwowego, lepsze samopoczucie, nastrój
-oczyszczenie organizmu
-poprawa stanu skóry, zapobieganie i leczenie stanów tj. łuszczyca, trądzik atopowe zapalenie skóry, przebarwienia, wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne
Przeciwwskazania do stosowania:
wszelkiego rodzaju choroby nowotworowe;
– ostra choroba narządów jamy brzusznej, wymagająca natychmiastowej pomocy medycznej;
– krwotoki wewnętrzne i świeże rany w obrębie jamy brzusznej;
– choroba zakrzepowa naczyń krwionośnych;
– wczesna ciąża oraz ciąża zagrożona;
– choroby weneryczne, syfilis;
– ostra gruźlica;
– choroby infekcyjne z wysoką temperaturą ciała;
– gangrena;
– choroby tkanki łącznej;
– choroby psychiczne;
– uzależnienie od narkotyków;