masaże szczecin
MASAŻE SZCZECIN
Masaż klasyczny
Najpopularniejszy i najbardziej znany masaż, Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.
W masażu tym wykorzystywane są techniki:
- Głaskania – sprężyste odkształcanie tkanek naskórka.
- Rozcierania – sprężyste odkształcanie tkanki łącznej.
- Wyciskania
- Ugniatania – sprężyste odkształcanie tkanki mięśniowej.
- Oklepywania
- Wibracji
- Wstrząsania
Masaż relaksacyjny
Masaż ten ma wiele zalet: oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, ponieważ likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.
Efektem masażu jest głęboki relaks, ponieważ niesie całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego.
Masaż relaksacyjny w połączeniu z reflesoterapią i aromaterapią lub chińskim masażem głowy i twarzy przyniesie Ci jeszcze większe ukojenie i odprężenie.
Masaż sportowy
pod tym pojęciem kryje się kilka technik masażu klasycznego, powięziowego oraz terapii manualnej tkanek miękkich stosowanych u sportowców-zawodowców jak i amatorów. Zabiegi mają na celu pomoc osobom aktywnym fizycznie w utrzymaniu formy, zapobieganie kontuzjom, wspomaganie organizmu przed, w trakcie i po wysiłku. Dzięki zabiegom masażu sportowego osoby trenujące chronią swoje ciało przed zakwasami, napięciem mięśni, szybciej regenerują się po wysiłku, lepiej przygotowują do zawodów, łatwiej rehabilitują kontuzje. Masaż sportowy przywraca mięśniom siłę i odpowiednią masę, pomaga je zregenerować, poprawia krążenie limfy, dotlenia skórę. Głównym celem wykorzystywania masażu sportowego jest zapobieganie pojawianiu się patologicznym zmianą, które mogą być efektem częstych przeciążeń, które powszechnie występując w sporcie wyczynowym.
Masaż sportowy ma za zadanie spełnić następujące funkcje:
-rozgrzewającą
-regenerującą
-leczniczą
W gabinecie masażu zazwyczaj wykonywany jest:
Masaż sportowy podtrzymujący – wykonywany w czasie przerw w zawodach – w czasie po sezonie lub na jego początku, wtedy, gdy intensywność treningów jest mniejsza, dlatego też jest najdelikatniejszym rodzajem masażu sportowego.
Masaż sportowy treningowy – wykonywany w całym cyklu treningowym. Ma na celu zwiększenie możliwości czynnościowych organizmu sportowca i utrzymywanie go w ciągłej gotowości do startów. Długość , intensywność i dobór technik dostosowane są do płci, masy, wieku sportowca oraz do rodzaju uprawianej dyscypliny. Masaż treningowy wykonuje się kilka godzin po treningu, ponieważ sprzyja to regeneracji.
Masaż sportowy:
– minimalizuje efekty zmęczenia po treningu.
– usprawnia krążenie chłonki i krwi.
– poprawia metabolizm
– pozwala sportowcowi uzyskać równowagę psychiczną, zmniejszyć stres
-zmniejsza również ryzyko wystąpienia kontuzji
– pozwala zlikwidować zmęczenie po wysiłku i powstałe w mięśniach zakwasy.
jako działanie terapeutyczne dostosowane są ściśle do uprawianej dyscypliny sportu.
Czas zabiegu:
– masaż całego ciała 60 min.
– masaż wybranych segmentów ok. 30 min.