Masaże lecznicze szczecin

MASAŻE LECZNICZE SZCZECIN

 

 

MASAŻ POWIĘZIOWY (GŁĘBOKI)

Masaż, w którym celem jest przywracanie prawidłowego stanu głębokich warstw mięsni i tkanek łącznych. Efektami masażu głębokiego jest zmniejszenie bólu, większa giętkość i płynność ruchu, przywrócenie prawidłowej postawy ciała.

Masaż ten oddziałuje na tkanki głębiej położone – powięzi, mięśnie poprawiając ich mobilność i rozciągliwość.

Dzięki temu:

  • pozbędziesz się bólów kręgosłupa i stawów

  • zapobiegniesz kontuzjom

  • przeciwdziałasz bólom głowy

  • poprawisz mobilność stawów

MASAŻ MEDICAL ZEN

 

Masaże lecznicze szczecin – Medical Zen – autorski masaż, w którym łączone są techniki lecznicze i relaksacyjne. Zaczynamy od głębokiego masażu pleców, następnie przechodzimy do płynnych ruchów z masażu hawajskiego oraz mobilizujemy wszystkie stawy technikami osteopatycznymi GOT, co wpływa na wyciszenie układu autonomicznego, który jest nadmiernie pobudzony, poprzez przewlekły stres. Na koniec także masaż głowy i twarzy oraz techniki osteopatii czaszkowo-krzyżowej.

 

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny jest formą terapii, który ma na celu stymulowanie i poprawienie krążenia płynów w układzie limfatycznym organizmu. Układ limfatyczny odprowadza nadmiar płynów z przestrzeni wokół tkanek i transportuje limfę do węzłów limfatycznych, które go filtrują i usuwają produkty przemiany materii, szkodliwe komórki, bakterie i toksyny.Zabieg drenażu poprawia ogólne samopoczucie, stanowi rewitalizację poporodową oraz bardzo istotne zastosowanie w kosmetyce ciała, m.in. w ramach oczyszczenia i stymulacji skóry oraz w zwalczaniu cellulitu czyli wspomagania procesu odchudzania i ogólnego oczyszczania organizmu z toksyn.

Masaż ten jest wskazany dla osób prowadzących siedzący bądź stojący tryb życia, a w szczególności dla tych, którzy doświadczają opuchlizny nóg.

Korzyści płynące z zabiegu drenażu limfatycznego:

  • likwidacja uczucia ciężkich nóg oraz opuchlizny

  • redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu

  • po zabiegu skóra będzie jędrna, zadbana i wyraźnie zdrowsza

  • odblokuje układ limfatyczny

  • przyspieszy rehabilitację pourazową szczególnie przy problemach z obrzękami

STAROSŁOWIAŃSKI MASAŻ BRZUCHA/ TERAPIA WISCERALNA

Starosłowiański masaż brzucha jest manualną terapią dysfunkcji narządów układu pokarmowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia.Terapia ta pochodzi z medycyny ludowej. Celem masażu brzucha profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej, poprzez rozluźnianie powięzi i mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zwieraczy jamy brzusznej, rozluźnianie napięć pomiędzy narządami, a kręgosłupem oraz poprawa krążenia płynów ustrojowych (krew i limfa). Dzięki czemu  poprawia się praca żołądka oraz dwóch gruczołów: wątroby, która wytwarza żółć i trzustki, odpowiedzialnej za wytwarzanie soku trzustkowego, a także pęcherzyka żółciowego, co  poprawia jakość. Poprawia się również praca nerek, pęcherza moczowego i organów płciowych: macicy, jajników i gruczołu mlekowego – kobiety oraz prostaty – mężczyźni. Starosłowiański masaż brzucha ma dobroczynny wpływ na komunikację nerwową pomiędzy „mózgiem trzewnym”, a centralnym układem nerwowym.

Terapia jest stosowana jako forma głębokiej profilaktyki zdrowia detoksykująca organizm i zapobiega powstawaniu wielu patologii w okolicy jamy brzusznej (m. in. kamieniom w pęcherzyku żółciowym i nerkach, zapaleniu wyrostka robaczkowego, zespołowi jelita drażliwego). Stosowany podczas choroby wspomaga proces powrotu do zdrowia.

23146259_1746220462063577_20258245_n

Korzyści z terapii starosłowiańskim masażem brzucha:

– lepsze trawienie

– zniesienie bólów w obrębie kręgosłupa

-poprawa funkcjonowania układu nerwowego, lepsze samopoczucie, nastrój

-oczyszczenie organizmu

-poprawa stanu skóry, zapobieganie i leczenie stanów tj. łuszczyca, trądzik atopowe zapalenie skóry, przebarwienia, wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne

 

Przeciwwskazania do stosowania:

wszelkiego rodzaju choroby nowotworowe;

– ostra choroba narządów jamy brzusznej, wymagająca natychmiastowej pomocy medycznej;

– krwotoki wewnętrzne i świeże rany w obrębie jamy brzusznej;

– choroba zakrzepowa naczyń krwionośnych;

– wczesna ciąża oraz ciąża zagrożona;

– choroby weneryczne, syfilis;

– ostra gruźlica;

– choroby infekcyjne z wysoką temperaturą ciała;

– gangrena;

– choroby tkanki łącznej;

– choroby psychiczne;

– uzależnienie od narkotyków;