PSYCHOLOGIA W TRENINGU – czyli jak osiągnac sukces?

PSYCHOLOGIA W TRENINGU – czyli jak osiągnąć sukces?

  • Wyznacz sobie cel – niech on będzie osiągalny i mierzalny, np. schudnę 5 kg w 3 miesiące, albo przebiegnę 10 km w godzinę za 2 miesiące. Zapisz ten cel na kartce i włóż do portfela lub powieś w widocznym miejscu

  • Zacznij myśleć pozytywnie, nie wątp w osiągnięcie zamierzonego celu. Zachowuj się nawet tak, jak już byś zdobył to czego pragniesz. Zamiast mówić „może”, „spróbuje” – używaj słów „uda mi się”, „zrobione”.

  • Uświadomij sobie jak ważny jest dla Ciebie ciel, jak zmieni się Twoje życie gdy go osiągniesz? Zrób sobie listę argumentów i przypominaj w chwili zwątpienia

  • Planuj treningi i posiłki z wyprzedzeniem. Staraj się poważnie podchodzić do swoich zamierzeń, wykonywać systematycznie ćwiczenia, nie zmieniać jadłospisu, nie podjadać między posiłkami. Rób listę zakupów z wyprzedzeniem. Unikaj małych sklepów z przetwożoną żywnością.

  • Nie zrażaj się małymi niepowodzeniami. Traktuj je jako dobrą lekcje, wyciągaj wnioski na przyszłość i zmieniaj kierunek działań.

  • Miej swojego motywatora – może być to ktoś bliski, ktoś kto ma podobne cele, trener. Niech ta osoba wspiera Cie w ciężkich chwilach i popiera Cie w Twoich działaniach. Każdy komplement, słowa otuchy będą działąć budująco.

  • Medytuj – poświęć chwile na skupieniu się na oddechu, wyciszeniu swoich myśli, oderwaniu się od stresów dnia codziennego. Dzięki takiemu mentalnemu treningowi wyeliminujesz działanie kortyzolu – hormonu stresu, który będzie wpływał nie korzystnie na Twój metabolizm i przyczyniał się do odkładania tkanki tłuszczowej.

  • Wysypiaj się.  Jeżeli nie udało Ci się przespać 7-8h godz. w nocy, zrób 20 min drzemkę w dzień.

c6f5ea79378512d1fded46f6a618178e

 

ĆWICZENIE RELAKSACYJNE:

Przyjmij pozycje leżenia na plecach, nogi szerzej niż biodra, palce u stóp odwrócone na zewnątrz, miednica otwarta. Ramiona ułożone w literę V, kciuki odwrócone na zewnątrz. Oczy zamknięte. Pomyśl kolejno o swoich stopach, podudziach, kolanach, udach, biodrach, klatce piersiowej, szyi i karku, ramionach. Z wydechem relaksuj poszczególne części ciała, postaraj się wypuszczać napięcie z Twojego ciała. Nogi i ramiona stają się lekkie, mięśnie twarzy rozluźnione. Skup się wyłącznie na oddechu. Postaraj się oddychać regularnie, głęboko. Obserwuj swój oddech. Możesz włączyć relaksującą muzykę i zapalić świece. Jeżeli masz problem z wyciszeniem – możesz skorzystać z gotowej relaksacji/medytacji.

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.