KOBIDO

LIFTINGUJĄCY, JAPOŃSKI MASAŻ KOBIDO

lifting twarzy bez skalpela -Jest alternatywą dla medycyny estetycznej. Celem masażu jest pobudzenie mięśni mimicznych twarzy i redukcja zmarszczek. Zabieg jest też niezwykle relaksujący i odprężający. Masaż składa się z kilku etapów, pierwszy z nim na za zadanie zniwelowanie napięć mięśniowych, co jest pomocne w redukcji zmarszczek mimicznych. Masaż ten pobudza krążenie, poprawia koloryt twarzy. Kolejne etapy zawierają w sobie drenaż limfatyczny, który sprawia, że znika opuchlizna twarzy i opadające powieki.

Przeciwwskazania:
– ostre stany zapalne skóry
– problemy stomatologiczne ( ekstrakcje, stany ropne)
– do 4 tyg po zabiegu botoxu lub nici
– zaraz po zabiegach laserowych lub mezoterapiI

Wskazania
• skóra wiotka, wymagająca ujędrnienia, odżywienia i liftingu
• opadający owal twarzy, opadająca powieka
• zmarszczki
• napięcie mięśni szyi, karku, klatki piersiowej, głowy i twarzy
• stres
• zastoje limfatyczne lub wodne

 


Przed zabiegiem zaleca się wykonanie peelingu, np. enzymatycznego

FACETAPING

Kinesiotaping twarzy zapewnia bezinwazyjną i skuteczną metodę reedukacji systemu nerwowo-mięśniowego poprzez aplikację specjalnych taśm kinezjologicznych. Poprawia się dzięki temu krążenie krwi i limfy i zapewniając przedłużenie efektów po masażu Kobido Z wiekiem przestrzeń między skórą a mięśniami się zmniejsza, przez co również zmniejsza się i spowalnia cyrkulacja krwi i limfy. Mięśnie i tkanki nie są odpowiednio odżywione, a toksyny są zatrzy mywane. Pojawiają się zmarszczki, linie, bruzdy. Poprzez odpowiednią aplikację taśm, zwiększamy przestrzeń między skórą, a mięśniami. Nie tylko podnosimy wybrane obszary twarzy i szyi, ale i zwiększamy przestrzenie między skórą i mięśniami, przez co aktywujemy swobodny przepływy odpowiednich płynów.

 

FALE RADIOWE

Fale radiowe to najnowsza i najskuteczniejsza technologia potwierdzona badaniami naukowymi w Stanach Zjednoczonych. Działa przyczynowo odwracając skutki starzenia się skóry, a nie tylko same objawy. Specjalne elektrody przenoszą częstotliwość radiową w głębokie warstwy skóry, co powoduje podgrzanie tkanek na poziomie skóry właściwej. Pobudza fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Efektem jest odbudowa nowego kolagenu oraz poprawa jakości skóry i ujędrnienie zwiotczeń twarzy i ciała. Fale radiowe działają też rewelacyjnie na odprężenie mięśni i łagodzenie bólu, pobudza układ limfatyczny i krążenie krwi, zwiększa metabolizm w tkankach, redukuje wolne rodniki. Fale Radiowe są skuteczne i bezpieczne, gdyż absorbowane w komórkach skóry nie niszczy innych struktur – nie dochodzi do poparzenia naskórka.

Pierwsze rezultaty poprawy jędrności i napięcia skóry są widoczne po około 3-5 tygodniach. Efekt dogłębnej poprawy pojawia się stopniowo w ciągu 2 do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu.

Przeciwwskazania:

stymulator lub defibrylator serca

metalowe części w organizmie

choroba nowotworowa (do 5 lat po zakończeniu kuracji),

niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze

choroby wirusowe i bakteryjne skóry, przerwana ciągłość naskórka

gorączka, osłabienie i wycieńczenie organizmu

ciąża, karmienie piersią

operacja brzucha min. Po 3 miesiącach, okres menstruacyjny