Medyczny trening personalny

Medyczny trening personalny oparty jest na treningu funkcjonalnym, który w skuteczny sposób adaptuje do czynności dnia codziennego – które wykonywane są w jak najbardziej ergonomiczny sposób.
W pierwszej kolejności trening ten zwalcza skutki siedzącego trybu życia, ustawia ciało w najbardziej korzystnym ułożeniu, likwiduje przykurcze i poprawia stabilność centralną i obwodową
Kolejnym etapem treningu jest cementowanie prawidłowej postawy i wzorców ruchowych przez użycie treningu siłowego z odpowiednim obciążeniem.
Trening funkcjonalny oddziałuje nie tylko na pojedyncze mięśnie, a na całe taśmy mięśniowo-powięziowe. Dzięki temu ciało jest kształtowane w harmonijny sposób. Zwiększona jest też intensywność ćwiczeń.
Medyczny trening personalny – system pilates. 🙆👫
Regularnie wykonywane ćwiczenia pilates przynoszą ulgę w bólu kręgosłupa lędźwiowego. Ich skuteczność polega na wzmacnianiu mięśni głębokich odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa oraz wypracowanie równowagi w napięciach mięśniowych i powięziowych. System pilates ma na celu doprowadzić postawę ciała do jak najbardziej optymalnej.
Regularne wykonywanie ćwiczeń pozwala wzmocnić kluczowe mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę: mięśnie brzucha, pośladkowe i grzbietu. Zwiększa się również elastyczność kręgosłupa, odciążone są kręgi i połączenia stawowe narażone na przeciążenia i mikrourazy.
Aby ćwiczenia pilates przyniosły zamierzony efekt ważne jest, by nauczyć się prawidłowo napinać mięsień poprzeczny brzucha w trakcie wykonywania ruchu oraz by utrzymywać odpowiednie, neutralne ułożenie miednicy.