MASAŻE

Masaże

Masaże lecznicze, relaksacyjne  – poznaj naszą ofertę

Medical Zen - masaż autorski

stopień nacisku : różny

w którym łączone są techniki lecznicze i relaksacyjne. Zaczynamy od głębokiego masażu pleców, następnie przechodzimy do płynnych ruchów z masażu hawajskiego oraz mobilizujemy wszystkie stawy technikami osteopatycznymi. Na koniec także masaż głowy i twarzy oraz techniki osteopatii czaszkowo-krzyżowej.

Masaż leczniczy- powięziowy

stopień nacisku: średni

Masaż, w którym celem jest przywracanie prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanek łącznych. Efektami masażu głębokiego jest zmniejszenie bólu, przywrócenie prawidłowej postawy ciała.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny, czyli inaczej masaż uciskowy jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków limfatycznych, oraz walki z cellulitem. Jest to przyjemna technika masażu poprawiająca metabolizm organizmu, pobudzająca układ limfatyczny, przyśpieszająca proces oczyszczania oraz wspomagająca transfer tłuszczu uwolnionego podczas innych zabiegów lub wysiłku fizycznego do układu limfatycznego.

Masaż relax&kamienie

Masaż kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury.  Specjalne kamienie do masażu z bazaltu pochodzenia wulkanicznego charakteryzują się znakomitym współczynnikiem magazynowania ciepła, co pozwala na wykonywanie masażu zarówno rozgrzanymi, jak i oziębionymi kamieniami. Wykorzystując różne techniki masażu ciepłymi lub zimnymi kamieniami, uzyskuje się efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i kreowaniu uczucia równowagi. 

Masaż relaksacyjny

Masaż ten ma wiele zalet: oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Opiera się na ruchach z masażu klasycznego, ale są one delikatniejsze i wolniejsze. W szczególności masowane są obszary szyi i karku, które ulegają największemu napięciu pod wpływem stresu. Podczas masażu stosujemy także aromaterapie, która także ma wpływ relaksacyjny na układ nerwowy,

Masaż klasyczny

Najpopularniejszy i najbardziej znany masaż, Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Wykorzystuje klasyczne techniki tj. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wstrząsanie, wibracje

Masaż dzieci - Tuina

Chiński Tuina jest techniką równoważenia energetycznych przepływów w ciele oraz uruchamiania procesów oczyszczania. Nie bez przyczyny o Tuinie mówi się że jest akupunkturą bez igieł. Może ona mieć podobne działanie u dzieci jak akupunktura u dorosłych. Masaz tuina jest bardzo skuteczny w przypadku zarówno stanów ostrych, jak i przewlekłych. Masaż Tuina znakomicie sprawdza się w bardzo wielu dolegliwościach dziecięcych takich jak:

nawracające zimowe infekcje układu oddechowego takie jak przeziębienie, zapalenie ucha, zapalenie migdałków, kaszel, katar;
alergie oddechowe, astma;
u dzieci, które są przewlekle zmęczone, płaczliwe, uczepione rodziców;
u dzieci ze słabym apetytem, brakiem energii, które są blade, zmęczone;
u dzieci, które często chorują, mają osłabioną odporność;
zaburzenia ze strony układu trawiennego, takie jak kolka niemowlęca, zaparcia, biegunka;
moczenie nocne;
nocne płacze lub lęki;
u nadaktywnych dzieci, które są pobudzone, gniewne, uparte, mają problemy z koncentracją i trudności z usiedzeniem na miejscu;
egzema i problemy dermatologiczne;
opóźniony rozwój, zaburzenia o charakterze rozwojowym.

MAsaż lomi lomi nui

Masaż jest jedną z najstarszych i najpotężniejszych form uzdrawiania, a Lomi Lomi jest jedną z najgłębszych jego form – jest to masaż unikalny. Dzięki odprężeniu umysłu i ciała pobudza wrodzoną, istniejącą w każdej osobie uzdrawiającą siłę. Przepływ energii, która wynika z płynnych ruchów, połączonych z pełnym miłości dotykiem pozwala uwolnić stare poglądy, wzory i zachowania dające ograniczenia, które wbrew temu co myślimy, nie są przechowywane w mózgu ale w komórkach naszego ciała. Według hawajskiego postrzegania, przepływ energii jest blokowany przez nadmierne napięcie mięśni, które powoduje ból i chorobę. Kiedy występuje brak harmonii, odczuwany jest ból fizyczny, umysłowy, emocjonalny oraz duchowy. Lomi Lomi pomaga zdjąć blokady, uwolnić energię i co za tym idzie leczy.

Masaż balijski

Masaż balijski jest bardzo starym masażem który czerpał wiele z wpływów medycyny chińskiej oraz indyjskiej. 

Tradycyjny masaż balijski łączy w sobie techniki jawajskie i balijskie w którym wykorzystuje się głębokie oddziaływanie dłońmi, elementy jogi, akupresury i refleksoterapii do rozluźnienia mięśni oraz pobudzenia organizmu w celu osiągnięcia stanu harmonii ciała, umysłu i duszy. 

Masaż balijski to kombinacja kilku azjatyckich technik m.in. ajurwedy, chińskich technik akupresury oraz typowego dla wyspy Bali masażu relaksacyjnego oddziałującego na krążenie krwi i kanały przepływu energii, przynoszącego głęboki relaks i doskonałe samopoczucie.

Ta starożytna technika masażu wykorzystuje różnorodne techniki, w tym ugniatanie skóry, gładzenie, rozcieranie, akupresurę i refleksoterapię, a olejki eteryczne użyte podczas masażu mają działanie relaksacyjne i uspokajające.