MASAŻE

Masaż klasyczny

Najpopularniejszy i najbardziej znany masaż, Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

– masaż klasyczny całościowy

– masaż klasyczny częściowy

Masaż relaksacyjny

Masaż ten ma wiele zalet: oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Masaż leczniczy (powięziowy)

Masaż, w którym celem jest przywracanie prawidłowego stanu głębokich warstw mięsni i tkanek łącznych. Efektami masażu głębokiego jest zmniejszenie bólu, większa giętkość i płynność ruchu, przywrócenie prawidłowej postawy ciała.

Masaż ten oddziałuje na tkanki głębiej położone – powięzi, mięśnie – poprawia ich mobilność i rozciągliwość.

Dzięki temu:

  • pozbędziesz się bólów kręgosłupa i stawów
  • zapobiegniesz kontuzjom
  • przeciwdziałasz bólom głowy
  • poprawisz mobilność stawów

Masaż ciepłymi kamieniami

Masaż kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury.  Specjalne kamienie do masażu z bazaltu pochodzenia wulkanicznego charakteryzują się znakomitym współczynnikiem magazynowania ciepła, co pozwala na wykonywanie masażu zarówno rozgrzanymi, jak i oziębionymi kamieniami. Wykorzystując różne techniki masażu ciepłymi lub zimnymi kamieniami, uzyskuje się efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i kreowaniu uczucia równowagi. 

Masaż lomi lomi nui

Masaż Lomi Lomi Nui to świątynny masaż z Hawajów. Cała jego filozofia jest głęboko osadzona w Hunie. . Lomi Lomi Nui wykonuje się głównie przedramionami, momentami do pracy wkraczają całe ramiona, dłonie – siłą rzeczy również. Nie jest to masaż w którym wykorzystuje się siłę mięśni jak w przypadku masażu klasycznego – tutaj masażysta wykorzystuje nacisk swojego ciała aby dotrzeć do głębszych partii mięśni. Ruchy w Lomi są miękkie, koliste, powolne, momentami wręcz leniwe, ale w razie potrzeby szybkie i silne. Masaż głęboko relaksujący, wyciszający, obniżający napięcie mięśniowe.

Masaż balijski – pochodzi z egzotycznej wyspy Bali i jest jedną ze starożytnych technik tradycyjnego podejścia terapeutycznego, łączącą w sobie elementy akupresury, refleksoterapii, stretchingu, technik głębokich i powierzchownych. Składa się z kilku części, z których wyróżnić można techniki wykonywane bez olejku – głównie uciski i rozciąganie mięśni, oraz techniki wykonywane na oleju – głęboki masaż, mający na celu rozluźnienie napiętych grup mięśniowych. Balijczycy wierzą, że aby osiągnąć spotęgowany stan rozluźnienia ciała i umysłu, krew i tlen muszą swobodnie przepływać, tylko wtedy energia przepływa bez ograniczeń – na tym polega wyjątkowość tego masażu. Masaż ten dość intensywny, bardzo kompleksowy i precyzyjny – skuteczny jest w sięganiu wgłąb napiętych mięśni. Jest drobiazgowym i niezwykłym systemem terapeutycznym, który ma na celu wprowadzenie ciała i umysłu w stan pełnej harmonii, a co za tym idzie w stan dobrego zdrowia i samopoczucia…

Masaż sportowy

Masaż sportowy różni się od klasycznego wkładem siły i energii, oraz przewagą technik rozcierania i ugniatania. Można stosować go na określone partie ciała (masaż częściowy) lub całościowo (masaż ogólny). Działanie masażu sportowego jest niezwykle różnorodne, jednakże głównie przypisuje mu się właściwości regenerujące. Dlatego też nazywa się go elementem sportowej odnowy biologicznej.

masaż balijski pochodzi z egzotycznej wyspy Bali i jest jedną ze starożytnych technik tradycyjnego podejścia terapeutycznego, łączącą w sobie elementy akupresury, refleksoterapii, stretchingu, technik głębokich i powierzchownych. Składa się z kilku części, z których wyróżnić można techniki wykonywane bez olejku – głównie uciski i rozciąganie mięśni, oraz techniki wykonywane na oleju – głęboki masaż, mający na celu rozluźnienie napiętych grup mięśniowych. Balijczycy wierzą, że aby osiągnąć spotęgowany stan rozluźnienia ciała i umysłu, krew i tlen muszą swobodnie przepływać, tylko wtedy energia przepływa bez ograniczeń – na tym polega wyjątkowość tego masażu. Masaż ten dość intensywny, bardzo kompleksowy i precyzyjny – skuteczny jest w sięganiu wgłąb napiętych mięśni. Jest drobiazgowym i niezwykłym systemem terapeutycznym, który ma na celu wprowadzenie ciała i umysłu w stan pełnej harmonii, a co za tym idzie w stan dobrego zdrowia i samopoczucia…

DRENAŻ LIMFATYCZNY MANUALNY

Drenaż limfatyczny, czyli inaczej masaż uciskowy jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków limfatycznych, oraz walki z cellulitem. Jest to przyjemna technika masażu poprawiająca metabolizm organizmu, pobudzająca układ limfatyczny, przyśpieszająca proces oczyszczania oraz wspomagająca teansfer tłuszczu uwolnionego podczas innych zabiegów lub wysiłku fizycznego do ukladu limfatycznego.

Masaż antycellulitowy

Intensywny masaż polegający na rozbiciu tkanki tłuszczowej na mniejsze cząsteczki, stymulujący krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych. Ma działanie antycellulitowe. W efekcie dochodzi do regeneracji i uelastycznienia tkanki łącznej i zwiększenia napięcia skóry.

Masaż ujędrniający wykorzystuje techniki masażu klasycznego, izometrycznego lub bańkami chińskimi,  których celem jest wzmocnienie włókien kolagenowych i elastynowych, przywrócenie spoistości i sprężystości skórze, poprawę napięcia mięśniowego, wymodelowanie i ujędrnienie ciała.

Masaż ujędrniający polecamy po intensywnej kuracji odchudzającej,  przy braku aktywności fizycznej oraz profilaktycznie by mieć piękną i jędrną skórę.

Kobido

Japoński lifting twarzy bez skalpela. Jest alternatywą bla medycyny estetycznej. Celem masażu jest pobudzenie mięśni mimicznych twarzy i redukcja zmarszczek. Zabieg jest też niezwykle relaksujący i odprężający. Masaż składa się z kilku etapów, pierwszy z nim na za zadanie zniwelowanie napięć mięśniowych, co jest pomocne w redukcji zmarszczek mimicznych. Masaż ten pobudza krążenie, poprawia koloryt twarzy. Kolejne etapy zawierają w sobie drenaż limfatyczny, który sprawia, że znika opuchlizna twarzy i opadające powieki.
Przeciwwskazania:
– ostre stany zapalne skóry
– problemy stomatologiczne ( ekstrakcje, stany ropne)
– do 4 tyg po zabiegu botoxu lub nici
– zaraz po zabiegach laserowych lub mezoterapii
Przed zabiegiem zaleca się wykonanie peelingu, np. enzymatycznego

MASAŻ POWIĘZIOWY (GŁĘBOKI)

Masaż, w którym celem jest przywracanie prawidłowego stanu głębokich warstw mięsni i tkanek łącznych. Efektami masażu głębokiego jest zmniejszenie bólu, większa giętkość i płynność ruchu, przywrócenie prawidłowej postawy ciała.

Masaż ten oddziałuje na tkanki głębiej położone – powięzi, mięśnie poprawiając ich mobilność i rozciągliwość.

Dzięki temu:

pozbędziesz się bólów kręgosłupa i stawów

zapobiegniesz kontuzjom

przeciwdziałasz bólom głowy

poprawisz mobilność stawów

 

Medical Zen – autorski masaż, w którym łączone są techniki lecznicze i relaksacyjne. Zaczynamy od głębokiego masażu pleców, następnie przechodzimy do płynnych ruchów z masażu hawajskiego oraz mobilizujemy wszystkie stawy technikami osteopatycznymi GOT, co wpływa na wyciszenie układu autonomicznego, który jest nadmiernie pobudzony, poprzez przewlekły stres. Na koniec także masaż głowy i twarzy oraz techniki osteopatii czaszkowo-krzyżowej.

 


DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny jest formą terapii, który ma na celu stymulowanie i poprawienie krążenia płynów w układzie limfatycznym organizmu. Układ limfatyczny odprowadza nadmiar płynów z przestrzeni wokół tkanek i transportuje limfę do węzłów limfatycznych, które go filtrują i usuwają produkty przemiany materii, szkodliwe komórki, bakterie i toksyny.Zabieg drenażu poprawia ogólne samopoczucie, stanowi rewitalizację poporodową oraz bardzo istotne zastosowanie w kosmetyce ciała, m.in. w ramach oczyszczenia i stymulacji skóry oraz w zwalczaniu cellulitu czyli wspomagania procesu odchudzania i ogólnego oczyszczania organizmu z toksyn.

Masaż ten jest wskazany dla osób prowadzących siedzący bądź stojący tryb życia, a w szczególności dla tych, którzy doświadczają opuchlizny nóg.

Korzyści płynące z zabiegu drenażu limfatycznego:

likwidacja uczucia ciężkich nóg oraz opuchlizny

redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu

po zabiegu skóra będzie jędrna, zadbana i wyraźnie zdrowsza

odblokuje układ limfatyczny

przyspieszy rehabilitację pourazową szczególnie przy problemach z obrzękami

STAROSŁOWIAŃSKI MASAŻ BRZUCHA/ TERAPIA WISCERALNA

Starosłowiański masaż brzucha jest manualną terapią dysfunkcji narządów układu pokarmowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia. Terapia ta pochodzi z medycyny ludowej. Celem masażu brzucha profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej, poprzez rozluźnianie powięzi i mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zwieraczy jamy brzusznej, rozluźnianie napięć pomiędzy narządami, a kręgosłupem oraz poprawa krążenia płynów ustrojowych (krew i limfa). Dzięki czemu  poprawia się praca żołądka oraz dwóch gruczołów: wątroby, która wytwarza żółć i trzustki, odpowiedzialnej za wytwarzanie soku trzustkowego, a także pęcherzyka żółciowego, co  poprawia jakość. Poprawia się również praca nerek, pęcherza moczowego i organów płciowych: macicy, jajników i gruczołu mlekowego – kobiety oraz prostaty – mężczyźni. Starosłowiański masaż brzucha ma dobroczynny wpływ na komunikację nerwową pomiędzy „mózgiem trzewnym”, a centralnym układem nerwowym.

Terapia jest stosowana jako forma głębokiej profilaktyki zdrowia detoksykująca organizm i zapobiega powstawaniu wielu patologii w okolicy jamy brzusznej (m. in. kamieniom w pęcherzyku żółciowym i nerkach, zapaleniu wyrostka robaczkowego, zespołowi jelita drażliwego). Stosowany podczas choroby wspomaga proces powrotu do zdrowia.

Korzyści z terapii starosłowiańskim masażem brzucha:

– lepsze trawienie

– zniesienie bólów w obrębie kręgosłupa

-poprawa funkcjonowania układu nerwowego, lepsze samopoczucie, nastrój

-oczyszczenie organizmu

-poprawa stanu skóry, zapobieganie i leczenie stanów tj. łuszczyca, trądzik atopowe zapalenie skóry, przebarwienia, wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne

 


Przeciwwskazania do stosowania:

wszelkiego rodzaju choroby nowotworowe;

– ostra choroba narządów jamy brzusznej, wymagająca natychmiastowej pomocy medycznej;

– krwotoki wewnętrzne i świeże rany w obrębie jamy brzusznej;

– choroba zakrzepowa naczyń krwionośnych;

– wczesna ciąża oraz ciąża zagrożona;

– choroby weneryczne, syfilis;

– ostra gruźlica;

– choroby infekcyjne z wysoką temperaturą ciała;

– gangrena;

– choroby tkanki łącznej;

– choroby psychiczne;

– uzależnienie od narkotyków;

ZAPRASZAMY!