TRE

Metoda TRE

Metoda TRE zyskała popularność jako ćwiczenia uwalniające traumę z ciała. Pomaga  pozbyć się stresu i napięć i odmienić swoje życie. Metoda bazuje  na pierwotnym mechanizmie neurogennych drżeń wywołanych poprzez specyficzne ćwiczenia.
Uzyskane wibracje sprawiają długofalowe zmiany w odziaływaniu na siebie układu nerwowego, a mięśniowego, niwelując nadmierne napięcie mięśniowe.

Drżenia neurogenne to mechanizm, który każdy przechowuje w swej pamięci ruchowej. Można je wywołać u każdego człowieka.To wielki potencjał dla naszych ciał, bowiem dzięki nim możemy wyładować każdą traumę, stres, tak by ciało w dalszych etapach życia nie kumulowało nadmiaru emocji. Możemy także odkodować stare, niesłużące nam zapisy i uwolnić nasze ciała, tak by znów poczuć płynność i lekkość ruchu.

Kiedy wyczuwamy jakiś poziom zagrożenia fizycznego, emocjonalnego bądź psychicznego nasz układ wegetatywny jest nadmiernie pobudzony, a ciało wytwarza dużą ilość hormonów tj. kortyzol i adrenalina. Na skutek tego powięzi i mięśnie w ciele usztywniają się. Aby ponownie rozluźnić zesztywniałe mięśnie, ciało powinno być wprowadzone w drżenia, które stymulują mechanoreceptory w powięziach. Ten proces z kolei będzie powodował produkcje serotoniny i rozluźnienie ciała