Najskuteczniejsze zabiegi odchudzające Szczecin

ZABIEGI ODCHUDZAJĄCE SZCZECIN

 

ENDERMOLOGIA

zaliczana jest do spektakularnych zabiegów w redukcji cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Urządzenie bazuje na połączeniu masażu podciśnieniowego z rolkami, dobierając odpowiednie parametry uzyskuje się efekt w postaci redukcji tkanki tłuszczowej na wybranych partiach ciała. Masaż podciśnieniowy stymuluje krążenie oraz wykonuje intensywny drenaż limfatyczny, endermologia jest to masaż całego ciała specjalną głowicą wyposażoną 2 ruchome , niezależnie pracujące rolki. Zabiegi są nieinwazyjne, wspomagają naturalne procesy zachodzące w organizmie. Zalecana seria 10 zabiegów.

endermologia-gdańsk

KRIOLIPOLIZA

nowoczesna, bardzo skuteczna metoda modelowania sylwetki. Zabieg jest przeznaczony przede wszystkim dla osób chcących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, pleców, tali, bioder, pośladków oraz ud. Zabieg trwa ok. 30 minut. Jest bezbolesny i bezpieczny. Zabieg kriolipolizy polega na niszczeniu komórek tłuszczowych niską temperaturą od 0 do -10 C bez uszkadzania innych tkanek. Proces ten trwa około 4 tygodnie. Aby zabieg był skuteczny należy wykonywać masaże drenujące przyspieszające wydalanie obumarłych komórek.

Najnowsze odkrycie medycyny estetycznej to kriolipoliza lub krioliza – unikalna technologia umożliwiająca nieinwazyjne modelowanie sylwetki poprzez ekspozycję tkanki tłuszczowej na zimno. Zabieg polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych. Powoli wypiera z rynku inwazyjną, niebezpieczną i bolesną liposukcję.

Narodziła się cztery lata temu w Stanach Zjednoczonych. To dzieło dwóch lekarzy ze szpitala z Massachusetts. Dr med. Dietera Mansteina oraz dr med. R. Roxa Andersona udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki. Umierają już w temperaturze +5 st. C. Lekarze wykazali, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może powodować ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. Wyniki ich wstępnych doświadczeń, opublikowane w czasopiśmie Lasers in Surgery and Medicine w listopadzie 2008 roku wykazały, że przedłużone, kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może indukować selektywny ubytek komórek tłuszczowych i następującą później utratę podskórnego tłuszczu, bez uszkodzenia pokrywającej skóry. Ich odkrycie pomogło opracować technologię, za pomocą której wykonano pierwsze zabiegi mrożenia tkanek tłuszczowych. W wyniku tych odkryć pojawiło się pierwsze urządzenie w Ameryce pod nazwą Zeltiq.

Co to jest kriolipoliza?

To metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie wymaga robienia badań ani żadnych przygotowań. Trwa od pół godziny do godziny. Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej. Aplikator jest próżniowy i zasysa tkankę (fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową) do komory, w której znajdują się płytki chłodzące. Dzięki aplikatorowi zostaje pobrane ciepło z komórek, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Po przyłożeniu do skóry, oprócz procesu chłodzenia, zasysając tkankę, redukuje przepływ krwi, co z kolei zwiększa precyzję chłodzenia na wybranym obszarze. Czujniki temperatury wbudowane w aplikator są połączone z panelem sterowania w celu stałego monitorowania i regulowania chłodzenia. Głównym celem zabiegu jest takie ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie.

Działanie

Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej (pod skórą właściwą) to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Z drugiej strony sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty, fibroblasty czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy temperatur możliwe jest pewne usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje.

Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega następująco:
– bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopnio wym uwalnianiem lipidów.
– pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

Zależnie od powierzchni ciała, która zostanie poddana działaniu terapii, konieczny może być więcej niż jeden zabieg.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest nieinwazyjny i raczej bezbolesny, chociaż można poczuć zimno i odczucie zasysania skóry. Mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki. W przypadku niektórych osób może też wystąpić na krótko osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi. Możę się pojawić niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność bez uczucia jakiegoś szczególnego dyskomfortu.

Kto może wykonać zabieg?

Lekarz, pielęgniarka, fizykoterapeuta lub kosmetyczka. Musi mieć wiedzę o przeciwwskazaniach, na jakie obszary nie można stosować zabiegu, musi umieć rozpoznać skórę uszkodzoną, podrażnioną lub ze zmianami (znamiona, itp.).

Co się dzieje po zabiegu?

Rezultaty nie są widoczne od razu. Trzeba czekać od kilku tygodni do kilku miesięcy, aby organizm pozbył się uszkodzonych podczas zabiegu komórek tłuszczowych. Są one usuwane z ciała powoli, w trakcie procesu metabolicznego organizmu, tak samo jak tłuszcze pochodzące z pożywienia. Częstotliwość wykonywania zabiegów w serii – z uwagi na to, iż rezultaty widoczne są dopiero po ok. 3 tygodniach od zabiegu, kolejny zabieg na ten sam obszar można wykonać nie wcześniej niż po upływie 4 tygodni od zabiegu poprzedzającego. Dopiero po czterech miesiącach można oglądać finalny efekt. Gabinety kosmetyczne obiecują, że można stracić 25 do 40 proc. tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi. Efekty powinny się utrzymać przynajmniej pół roku. Około 30% do 40% efektów zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, ale aby w pełni docenić najważniejsze rezultaty zabiegu musimy odczekać co najmniej 6 tygodni. Dopiero w tym momencie zdecydujemy o potrzebie kolejnej sesji.

Dla kogo jest kriolipoliza?

Na pewno nie dla osób chcących się pozbyć tkanki tłuszczowej z dużych obszarów. Efekty kriolipolizy najlepiej widać na małych obszarach. Zabieg jest najczęściej stosowany w trzech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder i górnej partii ud. Nie poleca się jednak kriolipolizy osobom, które chcą zredukować obwód ud, bioder czy pozbyć się tłuszczu z dużych powierzchni ciała.

Co mówią eksperci?

Na pozór zabieg wydaje się bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Jednak lekarzy niepokoi czy ciało rzeczywiście w naturalny sposób pozbędzie się wszystkich „zamrożonych na śmierć” komórek tłuszczowych? Nie ma jeszcze żadnych badań udowadniających, co dokładnie dzieje się z komórkami tłuszczowymi po zabiegu i czy ciało pozbywa się ich wszystkich? Lekarzy interesuje też to, czy metabolizm każdego z pacjentów poddających się kriolipolizie poradzi sobie z całkowitym pozbyciem się obumarłych komórek tłuszczowych? W przypadku, kiedy podczas zabiegu zamrożono zbyt dużo komórek tłuszczowych może okazać się, że ich pozbycie się z ciała będzie dużym obciążeniem dla wątroby. Dlatego osoby mające problemy z wątrobą decyzje o poddaniu się kriolipolizie powinny skonsultować z lekarzem.

Pierwszych widocznych rezultatów można się spodziewać 2-3 tyg po zabiegu. Komórki tłuszczowe uszkodzone w wyniku działania niskiej temperatury będą stopniowo usuwane przez makrofagi – komórki żerne układu odpornościowego i metabolizowane. To tempo test indywidualne dla każdego organizmu i nie da się go z góry założyć. Dlatego efekty uwidaczniają się w różnym czasie od pierwszego zabiegu.

Zalety kriolipolizy:

wyklucza przekroczenie bariery skóry – zabieg bezinwazyjny
nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, urlopu itp.
wygodny i bezpieczny
nieliczne przeciwwskazania do stosowania
skuteczny

LIPOLASER

innowacyjna technologia laserowa przeznaczona do nieinwazyjnej lipolizy laserowej. Lipo Laser jest zimnym laserem diodowym. Zasada jego działania polega ni biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych światłem czerwonym o długości 635 nm – 680 nm. Światło lasera przenika głęboko w warstwy skóry i kierowane jest na komórki tłuszczowe, w których pod jego wpływem dochodzi do rozpadu trój glicerydów na kwasy tłuszczowe i glicerol , które następnie transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane w energię. Proces ten ułatwiony jest przez dodatkowe głowice stymulujące układ limfatyczny. Lipo laser działa jedynie na komórki tłuszczowe nie uszkadzając sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. Lipo laser generuje wiązkę lasera w postaci kolumnowej co zwiększa kontrolne nad ilością uwalnianego tłuszczu, zwiększa efektywność zabiegu i zapobiega zwiotczeniu skóry i powstawaniu nierówności. Dzięki zabiegom można wymodelować sylwetkę , zredukować tłuszcz oraz cellulit. Zabiegowi poddawane są okolice takie jak brzuch , uda, biodra , ramiona, kolana, plecy, szyja, podbródek.

Jak wiele zabiegów jest koniecznych?

Lipolaser1
Ustalenia dokonywane są podczas konsultacji i jest zależne od Twoich oczekiwań i celów.
Zazwyczaj zalecanych jest 8 seansów w okresie 4 tygodni po 2 zabiegi tygodniowo po 30 min

Ile czasu trwa zabieg?

Naświetlanie lipo laserem trwa do 30 min. Potem wykonywany jest 30 min. masaż mechaniczny z podczerwienią i falą radiową.
Dla uzyskania optymalnego efektu, aby pozbyć się rozbitego tłuszczu z organizmu, po każdym zabiegu zalecany jest  picie wody i suplementy wspomagające oczyszczanie organizmu oraz 20 min trening na platformie wibracyjnej.
Dlaczego po zabiegu liposukcji laserowej konieczny jest wysiłek fizyczny?
Komórki tłuszczowe podzielone laserem , poszukują ujścia z organizmu. Jeśli nie opuszczą ciała w ciągu kilku godzin, zostają wchłonięte przez inne tkanki.
Krótki, intensywny trening po liposukcji laserowej gwarantuje, że tłuszcz jest wydalany z układu limfatycznego

ZABIEG 3 w 1: Zabieg łączy w sobie 3 różne działania:

Drenaż limfatyczny, czyli inaczej masaż uciskowy jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków limfatycznych, oraz walki z cellulitem. Jest to przyjemna technika masażu poprawiająca metabolizm tkankowy, pobudzająca układ limfatyczny, przyśpieszająca proces regeneracji, oczyszczania oraz wspomagająca transfer tłuszczu  do ukladu limfatycznego.

Przyczyną pojawienia się cellulitu wodnego jest tzw. zaburzone krążenie limfy, prowadzące do gromadzenia się wody w tkankach. Wpływ na powstawanie cellulitu wodnego ma wiele czynników m.in.: dieta bogata w solone potrawy, nieregularność posiłków, stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, a także siedzący lub stojący tryb życia czy brak aktywności.

Presoterapię  stosujemy w:

 • rehabilitacji po urazach i kontuzjach

  Young woman having electrical lymphatic drainage in spa.

 • leczeniu niewydolności limfatycznej

 • profilaktyce niewydolności żylnej

 • obrzękach kończyn górnych po mastektomii

 • obrzękach kończyn dolnych różnej etiologii

 • masażu wyszczuplającym

 • zwalczaniu cellulitu

 

Urządzenie do presoterapii składa się z pneumatycznego modułu sterowania oraz komór do presoterapii nakładanych na kończyny. W trakcie zabiegu pomiędzy  ściany komór pompowane jest powietrze powodując nacisk na dane części ciała. Zabiegi mają silny wpływ na organizm, sprzyjają resorpcji płynów śródmiąższowych. Pozbywają się zbędnych toksyn, stymulują drenaż żylny i limfatyczny oraz świetnie wpływają na uelastycznienie i odżywienie tkanek.

-sauna infrared- ciepło promieniowania podczerwonego wnika głęboko w ciało i dzięki zwiększonemu przepływowi krwi rozprzestrzenia się szybko na cały organizm. Temperatura ciała podnosi się do 70 stopni, czego następstwem jest naturalny odruch – pocenie się – i to już przy stosunkowo niskiej temperaturze. Dzięki temu nasze ciało oczyszcza się, przyspiesza się matabolizm tkankowy, a mięśnie się rozluźniają

-elektrostymulacja –  to zabieg, w którym przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywołujemy skurcz mięśni podobny do tego, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych.

Zabieg polega na przymocowaniu do ciała elektrod, które stymulują określone partie mięśni. Dzięki temu, że intensywność impulsów elektrycznych jest dobierana indywidualnie, podczas zabiegu odczuwamy wyłącznie przyjemne uczucie wibracji.  Elektrostymulacja umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej w okolicach, które podczas odchudzania sprawiają nam najwięcej problemów.

PRZECIWWSKAZANIA:

DRENAŻ, ELEKTROTERAPIA, SAUNA INFRARED:

Nie wskazane dla osób z:

DRENAŻ:

 • chorobami serca, niewydolnością układu krążenia, chorobami hematologicznymi i skłonnością do krwotoków,

 • rozrusznikiem serca, metalowymi protezami,

 • epilepsją i zaburzeniami psychosomatycznymi,

 • chorobą nowotworową,

 • chorobami endokrynologicznymi

 • niewydolnością oddechową, wątroby lub nerek

 • aktywnymi infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi lub grzybiczymi.

ELEKTROSTYMULACJA:

 • szczepiony rozrusznik serca,

 • metalowe protezy,

 • przy zabiegach na brzuch – wkładka domaciczna,

 • epilepsja (zabieg możliwy wyłącznie pod nadzorem lekarza),

 • niedawno przebyty zabieg chirurgiczny,

 • żylaki – przy zabiegach na nogi,

 • ciąża

LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA

zabieg polegający na bezinwazyjnym usunięciu tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Ultradźwięki wywołują zjawisko kawitacji, czyli pojawienia się  mikropęcherzyków, które mechanicznie  uszkadzają, a nawet rozbijają komórki tłuszczowe. Uwolnione w ten sposób tłuszcze ( wolne kwasy tłuszczowe i glicerol ) są głównie transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie stając się źródłem energii przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej z tzw. „trudnych” obszarów.

Korzyści :

•         redukcja tkanki tłuszczowej z miejsc, w których ciężko się jej pozbyć poprzez dietę i ćwiczen, modelowanie sylwetki i redukcja cellulitu, zwiększenie absorpcji składników aktywnych

•         krótki, nie wymagający specjalnego przygotowania zabieg

•         całkowita bezinwazyjność i bezbolesność – świetna alternatywa dla liposukcji chirurgicznej.

•         nie powoduje uszkodzeń innych tkanek, naczyń krwionośnych, włókien nerwowych i skóry

•         zabieg nie wymaga rekonwalescencji jak po zabiegu chirurgicznym

•         nie daje nawrotu gromadzenia tkanki tłuszczowej (brak efektu jo-jo)

•         odmłodzenie i regeneracja tkanek miękkich

•         dotlenienie i odżywienie skóryliposukcja

•         modelowanie partii ciała

PRZECWIWSKAZANIA:

•         ciąża i okres karmienia piersią,

•         cukrzyca,

•         słaba krzepliwość krwi,

•         nosicielstwo HIV,

•         przepuklina,

•         zażywanie aspiryny lub innych środków przeciwzapalnych w ciągu 2 tygodni przed zabiegiem,

•         choroba nowotworowa (do 5 lat po zakończniu kuracji),

•         niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze

•         choroby wirusowe i bakteryjne skóry, przerwana ciągłość naskórka

•         gorączka, osłabienie i wycieńczenie organizmu

•         osteoporoza

•         endoproteza w miejscu zabiegowym

•         obecność w okolicy zabiegowej ciał obcych, metalicznych i implantów,

•         epilepesja, stwardnienie rozsiane

•         menstruacja

•         rozrusznik, zastawka serca,

•         choroby wątroby

Po zabiegu zalecane jest wykonanie masażu limfatycznego lub dermomasażu . Należy zwiększyć ilość wypijanej wody nawet do 3l dziennie. Zalecane jest także picie herbat ziołowych mających właściwości odtruwające.

Zaleca się wykonanie minimum 5 zabiegów, przy czym najlepsze efekty osiągane są po 10-20 zabiegach w zależności od uwarunkowań genetycznych i budowy ciała.

Zabieg jest przyjemny w odczuciu, nie pojawiają się po nim żadne wybroczyny, siniaki i inne zmiany skórne

FALE RADIOWE

Fale radiowe to najnowsza i najskuteczniejsza technologia potwierdzona badaniami naukowymi w Stanach Zjednoczonych. Działa przyczynowo odwracając skutki starzenia się skóry, a nie tylko same objawy. Specjalne elektrody przenoszą częstotliwość radiową w głębokie warstwy skóry, co powoduje podgrzanie tkanek na poziomie skóry właściwej. Pobudza fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Efektem jest odbudowa nowego kolagenu oraz poprawa jakości skóry i ujędrnienie zwiotczeń twarzy i ciała. Radio Frequency działa też rewelacyjnie na odprężenie mięśni i łagodzenie bólu, pobudza układ limfatyczny i krążenie krwi, zwiększa metabolizm w tkankach, redukuje wolne rodniki spłyca rozstępy. Fale Radiowe są skuteczne i bezpieczne, gdyż Radio Freqency absorbowane w komórkach skóry nie niszczy innych struktur – nie dochodzi do poparzenia naskórka.

Pierwsze rezultaty poprawy jędrności i napięcia skóry są widoczne po około 3-5 tygodniach. Efekt dogłębnej poprawy pojawia się stopniowo w ciągu 2 do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu.

Przeciwwskazania:

 • stymulator lub defibrylator serca
 • metalowe części w organizmie
 • choroba nowotworowa (do 5 lat po zakończeniu kuracji),
 • niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze
 • choroby wirusowe i bakteryjne skóry, przerwana ciągłość naskórka
 • gorączka, osłabienie i wycieńczenie organizmu
 • ciąża, karmienie piersią
 • operacja brzucha min. Po 3 miesiącach, okres menstruacyjny
 • zaburzenie krzepniecia krwi
 • przyjmowanie Leków wspomagających odchudzanie – silnych termogenikow

Drenaż próżniowy – dermomasaż + fale radiowe

Urządzenie oprócz rozgrzewania Falami Radiowymi wykorzystuje podciśnienie powodując odblokowanie przepływu krwi i tlenu w obszarze dotkniętym cellulitem. Tkanka łączna zostaje naciągnięta, umożliwiając skórze z pofałdowandrenazego cellulitem wyglądu, powrót do zdrowej, gładkiej postaci. Zabieg powoduje również przyspieszenie drenażu, zalegających odpadów przemiany materii poprzez system limfatyczny i naczynia włosowate, czego wynikiem jest pięknie wyglądająca, napięta i jędrna skóra.Wskazania do zabiegu: cellulit redukcja zmarszczek rozstępy, w 1 stadium otyłość, modelowanie sylwetki i owalu twarzy.

Przeciwwskazania do zabiegu

– nowotworyzakrzepowe zapalenie żył

– miejscowe zapalenie skóry

– bardzo wrażliwa skóra

– skłonność do żylaków

– skłonność do pękających naczynek

BODY WRAPPING

– zabieg antycellulitowy, który polega na owinięcie ciała elastyczną folią oraz aplikacja koncentratu antycellulitowego, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu oraz podkręca metabolizm komórkowy.
Terapia kompresyjna – to owijania ciała specjalną folią. Proces ten powoduje stały poziom kompresji we wszystkich obszarach ciała poddawanych zabiegowi. Ucisk, jaki wywołuje folia powoduje dodatkowy wzrost ciśnienia w przestrzeni międzykomórkowej. W tym samym czasie naczynia żylne oraz limfatyczne zostają otwarte i gotowe do transportu produktów przemiany materii, uwolnionych z komórek. W ten sposób toksyny zostają szybko wydalone z organizmu.

Najlepsze efekty przynosi naprzemienne stosowanie owijania oraz dermomasażu. Wskazane jest, żeby  pić większa ilość wody – 2,5 l, ograniczyć tłuszcze i cukry w pokarmach oraz zwiększyć ilość ruchu na świeżym powietrzu.
Przeciwwskazania:

 • ciąża i laktacja

 • zatory żylne

 • ostre infekcje

 • niewydolność serca

 • wysokie ciśnienie krwi

 • choroby nerek

 • żylaki

 • przebyte niedawno operacje

 

 

 

 

wspomaganie

 

Zabiegi bandażowania Aroma Derm

wykorzystują nasączone wysoce skoncentrowanymi, aktywnymi składnikami bandaże. Podczas zabiegu składniki z bandaży uwalniają się i stopniowo penetrują w głąb skóry. Różnorodne formuły podzielone są na kategorie zabiegów, by skutecznie wspomóc i odpowiedzieć na specyficzne potrzeby skóry: np. drenaż, redukcję cellulitu, poprawę jędrności skóry, przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej czy też wspomaganie walki z problemami naczyniowymi.

Oznaczone , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.