Terapia wisceralna. Pęcherzyk żółciowy i zwieracz Oddiego. Osteopatia wisceralna.Szczecin.

Terapia wisceralna. Pęcherzyk żółciowy i zwieracz Oddiego.

 

Dzień dobry!

Osteopata szczecin poleca:

Terapia wisceralna to metody oparte na medycynie osteopatycznej, polegające na pracy z narządami wewnętrznymi. Podstawą tej terapii jest założenie że narządy wewnętrzne posiadają samoistny ruch, ruchomość względem innych trzewi. Ruchomość samoistną nazywamy motylnością organu. Terapeuta pracuje na organach wewnętrznych , ich powięziach i tkankach otaczających. Wykrywa manualnie ich dysfunkcje oraz wspomaga ich prawidłowe ruchy poprzez odpowiednie techniki. Ważna jest tu wiedza na temat poszczególnych organów. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie pęcherzykowi żółciowemu i zwieraczu Oddiego, ponieważ jest to istotny problem dla holistycznej terapii manualnej.

PĘCHERZYK ŻÓŁCIOWY

Pęcherzyk żółciowy – narząd w kształcie gruszki, jego zadaniem jest magazynowanie i zagęszczanie żółci, łącznie z terapia wisceralna szczecinprzewodem żółciowym tworzy przewód żółciowy wspólny , który poprze brodawkę Vatera i zwieracz Oddiego łączy się z dwunastnicą.

Według Starosłowiańskiego masażu brzucha jest to najważniejszy organ od którego zaczyna się całą terapię. Nazywany jest on „ Królem Życia” lub „Cesarzem Zdrowia”.

ZWIERACZ ODDIEGO

Zwieracz Oddiego – miejsce gdzie do dwunastnicy uchodzą dwa przewody odprowadzając żółć produkowaną w wątrobie. Jest to mięsień gładki, który w zależności od potrzeb kurczy się lub rozkurcza, umożliwiając odpływ z wymienionych przewodów.  Zaburzenia w napięciu mogą prowadzić do wielu problemów. Podwyższone napięcie  powoduje nieprawidłowy przepływ żółci i soku trzustkowego. Do sytuacji takiej dochodzi przy przewlekłym zapaleniu, powodującym jego zwłóknienia lub silnych emocjach.

Zaburzenia funkcji zwieracza Oddiego może skutkować bólem zlokalizowanym w górnej części brzucha, ograniczającym się do prawej strony, trwającym od 30 min do kilku godz. Dodatkowo mogą występować nudności i wymioty, dlatego też ważna jest terapia wisceralna.

PSYCHOSOMATYKA

Jednym z najsilniejszych czynników mogących wywołać dysfunkcje pęcherzyka żółciowego i zwieracza Oddiego negatywne emocje.  Zaburzenia emocjonalne, napady lękowe, depresje, silna agresja i gniew to najczęstsze przyczyny. Kolejne to nieprawidłowa dieta oraz sposób jedzenia –zbyt szybko, w nie uwadze.

Zmniejszony wypływ żółci oraz soku trzustkowego  bywa przyczyną powstania kamieni żółciowych. nadmierny poziom żółci pęcherzyku wywołuje jej toksyczną dawkę w organizmie i prowadzi do żółtaczki.

osteopatia szczecin

Zaburzenia w pracy tych narządów będą także prowadzić do wyjałowienia flory bakteryjnej, ponieważ w jelitach nie będzie odpowiedniego PH do ich rozwoju. Gorzej będą funkcjonować procesy trawienne organizmu. Na ściankach jelit zaczną odkładać się grzyby i toksyny. Organizm nie dostanie potrzebnych mu substancji odżywczych. Zaburzona zostanie produkcja serotoniny w jelitach, czyli hormonu szczęścia. W jelicie znajduje się nawet 80% komórek odpornościowych, zostaną także zaburzone procesy autoimmunologiczne.

Osteopatia wisceralna może wspomóc te narządy w ich prawidłowym funkcjonowaniu, dzięki temu poprawi się zdrowie całego organizmu.terapia wisceralna

Czytaj także:

Osteopatia wisceralna – wątroba

Czym jest osteopatia? Osteopatia Szczecin

Oznaczone , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.