Plecy okrągłe – bóle w odcinku piersiowym.

Dzień dobry!

Fizjoterapeuta Szczecin radzi:

Pozycja siedząca, którą przyjmujemy w pracy często powoduje plecy zaokrąglone. Zamyka się klatka piersiowa, pojawiają się problemy z kręgosłupem piersiowym. Kiedy spędzamy dużo czasu przed komputerem musimy zadbać o swoją wyprostowaną pozycje . Siedząc na krześle  powinniśmy wyciągać się w górę, czubek głowy do sufitu, wydłużamy swój kręgosłup. Łopatki do  tyłu i w dół, klatka piersiowa otwarta, mostek do przodu.

Żeby móc utrzymywać dobrą postawę ciała podczas siedzenia należy mieć odpowiednio rozciągnięte mięśnie, dobrą ruchomość stawową oraz stabilizacje i dobrze wzmocnione mięśnie posturalne.

Jeśli mamy zablokowane stawy to możliwe, że będziemy musieli skorzystać z pomocy fizjoterapeuty lub osteopaty . Wykona on mobilizacje lub manipulacje stawową, która uwolni dany segment kręgosłupa i pomoże w przybraniu prawidłowej postawy ciała.

 

bóle w odcinku piersiowym

na zdjęciu: fizjoterapeuta szczecin Paulina Jasińska-

https://www.znanylekarz.pl/paulina-jasinska/fizjoterapeuta/szczecin

Ćwiczenia, które warto wykonywać siedząc długo przy komputerze to :

-rozciąganie mięśni piersiowychmedical-zen-024

-wzmacnianie górnej części  mięśni grzbietu

-stabilizacja łopatki

Ćwiczenia na otwarcie klatki spowodują, że poprawi się jakość oddychania, mózg będzie bardziej dotleniony, narządy wewnętrzne nie będą nadmiernie ściśnięte dzięki czemu poprawi się trawienie, usprawni się detoksykacja organizmu. Otwarta postawa ciała wpłynie także na nasze emocje, będziemy bardziej otwarci na świat, pewni siebie i aktywni. Rozciąganie klatki piersiowej może być także pomocne przy drętwieniu rąk, oraz bólach zamostkowych, często dających mylne objawy zawału serca.

 

 

Przeczytaj także artykuł:

Polecane metody – fizjoterapia szczecin

Skuteczne rozciąganie ćwiczenia zalecane przez trenera personalnego i fizjoterapeutę ze Szczecina

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.